MİLLET İTTİFAKI'NDA DAVET KRİZİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çeşitli ziyaret inceleme ve toplantılara katılmak üzere Aydın'a geldi.

MİLLET İTTİFAKI'NDA DAVET KRİZİ

 Kılıçdaroğlu’nun Aydın programı öncesi CHP ile İYİ Parti arasında davet krizi yaşandığı ortaya çıktı.

CHP ile İYİ Parti bu kez de “davet” tartışması yaşanıyor. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu çeşitli etkinliklere katılmak üzere Aydın’a geldi. CHP il örgütü, CHP liderinin programını paylaştı ve İYİ Parti ilçe başkanlarını etkinliğe davet etti ancak Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun “Cemal Sarı ile rahattım. Sen geldin bunu bozdun. Meral Akşener’e gidip seni şikâyet edeceğim. Seni görevden aldıracağım” diyerek tehdit savurduğu İYİ Parti Aydın İl Başkanı Süleyman Demirci ve il teşkilatını programa davet etmemesi tepkilere neden oldu. Bazı ilçe başkanları “İYİ Parti il başkanının davet edilmediği bir toplantıya biz de katılmayız” diyerek Kılıçdaroğlu’nun Aydın programına katılmadı.

KATILMADILAR

Bu tartışmanın ardından 12 ilçe başkanı katılmazken, İncirliova İlçe Başkanı Ahmet Alak, Kuşadası İlçe Başkanı Hayati Atlı, Germencik İlçe Başkanı Sebahat Baltacı Toker, Köşk İlçe Başkanı Davut Yağçı, Buharkent İlçe Başkanı Serdar Kocakaya olmak üzere 5 ilçe başkanı programda yer aldı.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER