12 YIL SONRA ELEKTRİĞE KAVUŞTU

Kocagür Mahallesi Muhtarı Orhan Akrancı, 12 yıldır evinde elektriği olmayan yaşlı kadının evine elektrik bağlanmasına öncü oldu.

12 YIL SONRA ELEKTRİĞE KAVUŞTU

Aydın’ın Efeler ilçesine bağlı Kocagür Mahallesinde yaşayan 70 yaşındaki astım bronşit hastası Dudu Hazır, eşinin vefat etmesinin ardından her hangi bir geliri olmadığı için faturasını ödeyemeyince evinin elektriği kapatıldı.

Yaklaşık 12 yıldır elektriği olmayan evde yaşamını sürdüren Dudu Hazır’ın sorununu duyan Kocagür Mahalle Muhtarı Orhan Akrancı, durumu Efeler İlçe Kaymakamı Cemal Şahin’e iletti. Kaymakam Şahin, Efeler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına talimat verip yaşlı kadının elektrik sorunun en kısa sürede çözülmesini istedi. Efeler Kaymakamlığının, Aydem ile yaptığı görüşmenin ardından ekipler harekete geçti. Dudu Hazır’ın evinin abonelik işlemlerini Aydem yetkililerinin yardımı ile gerçekleştiren Muhtar Akrancı, Haus şirketinin sahibi hayırveser iş insanı Ömer Gözlüklü’nün desteği ile elektrik tesisatının malzemeleri alınıp takıldı.

12 yıl sonra evine bağlanan elektrikle ışıkları yanan Dudu Hazır nine göz yaşlarına hakim olamadı. Emeği geçen herkese teşekkür eden Hazır, “Emiş ölünce hayatım önce karardı sonra evim. 12 yıl aradan sonra tekrar evimde lambam yanıyor. Bu elektriğin bağlanmasında emeği geçen herkesten Allah razı olsun” dedi.

 Mahallesindeki yaşlı kadının sorununu çözmenin mutluluğunu yaşayan Muhtar Orhan Akrancı, başta Efeler Kaymakamı Cemal Şahin olmak üzere, Aydem Müdürü Serkan Kuruüzüm ve malzeme, işçilik konusunda yardımcı olan hayırsever iş insanı Ömer Gözlüklü’ye teşekkür etti.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER