Nazilli'de son çare imza kampanyası

Nazilli Yeşil Mahalle’deki  400 öğrencinin eğitim gördüğü Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu, Nazilli Devlet Hastanesi’nin hizmetinde kullanılmaksı için Sağlık Bakanlığı’na devredildi.

Nazilli'de son çare imza kampanyası

Nazilli Yeşil Mahalle’deki  400 öğrencinin eğitim gördüğü Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu, Nazilli Devlet Hastanesi’nin hizmetinde kullanılmaksı için Sağlık Bakanlığı’na devredildi. Okulun öğrencileriyse Aydoğdu Mahallesi’ndeki bir ilkokula nakledildi. Okul Aile Birliği üyeleri yetkililerle yaptıkları görüşmelerden bir sonuç alamamasının ardınddan okulun sezon sonuna kadar yıkılmaması veya çocuklara Yeşil Mahalle sınırları içindeki başka bir okula nakledilmesi talebiyle chang.org sitesinde imza kampanyası başlattı. 500 imza hedefiyle başlamış olan kampanyaya haberin yayına hazırlanmasıyla  24 kişi imza verdi.

MESAFE GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULDU


İmza kampanyasını başlatan okul aile birliği üyeleri konuyla ilgili açıklamalarında “Nazilli'nin 13 bin 500 nüfusu ile 3. büyük mahallesi olan Yeşil Mahalle'de iki imam hatip ortaokulu haricindeki tek ortaokul olan Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu binasının Sağlık Bakanlığı’na devri ile okulumuz tahliye edilmiş, okulumuz öğrencilerinin, mahallemizin büyüklüğü göz önüne alındığında, oldukça uzak başka bir mahalledeki Aydoğdu ilkokulu’na nakli yapılacaktır” ifadelerinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2021, 15:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER