TEKELER KURBAN İÇİN EĞİTİM ALDI

Tekeler Muhtarlığı'nın talebi üzerine yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kesim sırasında kazalar olmaması için Halk Eğitim tarafından bilgilendirme ve iş sağlığı konularında insanlara eğitim verildi.

TEKELER KURBAN İÇİN EĞİTİM ALDI

Karpuzlu İlçe Tarım Veteriner Hekim Metin Bozan tarafından 'Kurban Kesimi' konulu derste kurbanlık seçiminden sağlığına ve kesim sırasındaki tedbirlere kadar eğitim verildi. Bunun neticesinde vatandaşlar alınan eğitimler sonunda Kasaplık Belgesi almaya hak kazandı.

Kasaplık Belgesi; et ürünleri hazırlama ve satışa sunma, hayvanların kesilmesi, işlenmesi, paketlenmesi ve güvenlik kurallarına uygun olarak yapan kişilere verilen belgedir. Alınan belge ile vatandaşlar tüm hayvan kesim merkezlerinde çalışabilir hatta kendi kasap dükkanlarını bile açabilmektedirler.

Eğitim sonrasında Tekeler Muhtarı Ersin Erçetin "Her şeyden önemlisi Kurban Bayramı öncesi iş eğitimi ve güvenliği daha önemli bir konu bunun için Halk Eğitim müdürümüz Tayfur Şan ve Karpuzlu İlçe Tarım Veteriner Hekim Metin Bozan'a çok teşekkür ederiz." dedi.


 

EDİTÖR: İREM AYAN

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2021, 23:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER