MÜZENİN İÇİNİ DOLDURMAK İÇİN BAĞIŞ ÇAĞRISI

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, Cihanoğlu Kulesi ve Konağı Restorasyon Projesi kapsamında ilçeye kazandırılacak olan ‘Kent Müzesi’ için Koçarlılıları eser bağışında bulunmaya davet etti. 

MÜZENİN İÇİNİ DOLDURMAK İÇİN BAĞIŞ ÇAĞRISI

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, eylül ayı sonu itibariyle Anıtlar Kurulu’ndan onay alınmasının ardından başlayacak olan Cihanoğlu Kulesi ve Konağı Restorasyon Projesi ile eş zamanlı olarak kent müzesi kurulması için de düğmeye bastı. Kurulacak müzede sergilenecek eserler için Koçarlıları eser bağışında bulunmaya davet eden Başkan Kaplan, “Koçarlı’mızın tarihine ışık tutacak olan yeni kuracağımız Kent Müzemiz için ilçemizde ya da dışarıda yaşayan tüm hemşerilerimizin bağışlarını bekliyoruz” ifadelerini kullandı. 

“TÜM HEMŞERİLERİMİZİN KATKILARINI BEKLİYORUZ” 

Başkan Kaplan, Koçarlı’nın turizm potansiyelini artırmasıyla birlikte aynı zamanda sosyoekonomik canlılık kazandıracak olan Kent Müzesi ile yaptığı bağış çağrısında, “İlçemizin zengin tarihini ortaya çıkarmak, tanıtmak ve atalarımızın mirasını gelecek kuşaklara aktarmak için belediyemiz himayesinde kent müzesi kurulacaktır. Bu noktada siz değerli hemşerilerimizin katkılarına ihtiyaç duymaktayız. Aile büyüklerinizden kalan eserlerin müzemizde sergilenmesi bizleri de onurlandıracaktır. Bağışlayacağınız her eser için tutanak düzenlenecek ve eserler koruma altına alınacaktır. Bununla birlikte bağış yapan ailelerin isimlerini de sergilenen eserlerde göstereceğiz. Müzemiz için tüm hemşerilerimizin katkılarını bekliyor, şimdiden bağış konusunda gösterecekleri duyarlılık nedeniyle de teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2021, 15:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER