KARPUZLU BELEDİYESİ HİZMETTE HIZ KESMİYOR

Birçok alanda büyük ve küçük çaplı çalışmalar yapmaya devam eden Karpuzlu Belediyesi ekipleri, vatandaşlardan gelen istek ve talepleri en iyi şekilde değerlendirerek, eksikliklerin giderilmesi için hummalı çalışmalarına devam ediyor.

KARPUZLU BELEDİYESİ HİZMETTE HIZ KESMİYOR

İlçe merkezinde işlek caddelerden biri olan Fevzi Çakmak Caddesinde ekipler tarafından yeni parke döşeme çalışması yapılmakta. Ayrıca Ulukonak mahallesinde de döşemesiz yol kalmasın diyerek mahalleye bol miktarda parke taşı döküp döşeme çalışmalarına başlanmıştır.
Karpuzlu Belediye Başkanı Dönmez’in büyük önem verdiği ilaçlama çalışmaları için yaz aylarında uçkun formdaki sineklere karşı düzenli periyotlarla bütün ilçe ilaçlanmaktadır. Bu amaçla mevcut ilaçlama hizmetini iyileştirmek için geçtiğimiz günlerde yeni ilaçlama makinası belediye bünyesine kazandırılmış.
Karpuzlu Belediyesi Cemiyet alanı çalışmalarıyla ilçeye çağ atlatıyor. Yağışlar Mahallesi cemiyet alanını çatısını tamamlanmasının ardından zemin betonlama çalışmalarının da yapılmasıyla cemiyet alanında sona gelinmiştir. Koğuk Mahallesi Cemiyet alanı çalışmalarında da çevre düzenlemesi yapılarak, çatı inşaatına başlanılmıştır. Mahallenin önemli eksikliklerinden biri olan cemiyet alanı Karpuzlu Belediyesinin yaptığı özenli çalışmalarla Milas yolu üzerinde İlçenin reklam yüzü olacağa benziyor.  Geçtiğimiz hafta çalışmalarına başlanan Ulukonak Mahallesindeki Cemiyet alanının da çatı kısmı hemen yapılarak Mahallelinin kullanımına sunulmuştur. Cemiyet alanı çatı montajını Ulukonak Mahalle Muhtarı Alparslan Borman ile birlikte inceleyen Başkan Hilmi Dönmez: “yapımına başladığımız cemiyet alanının çatı montajını hız kesmeden Belediyemiz imkanlarıyla hemen yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Mahallemize hayırlı olsun” dedi.
İnsan odaklı çalışmalarıyla bilinen Başkan Dönmez, göreve geldiğinden beri yapılmasının önemini vurguladığı İlçenin en önemli noktalarından biri olan Şehit Şenol Akar Parkının yenileme çalışmasını başlattı. Yenileme çalışmalarının her aşamasını büyük bir titizlikle takip eden Dönmez, “parkımızı, çocuk oyun parkını ve Kafeteryamızı en kaliteli malzemelerle, büyük bir özveriyle yenileyerek her şeyin en iyisini hak eden vatandaşlarımızın hizmetine sunduk, İlçemize hayırlı olsun” dedi.  
Yapılan çalışmalar hakkında Başkan Dönmez, "Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz mahallelerimizin ihtiyaçları doğrultusunda cemiyet alanı yapımı, parke döşeme, yol bakım onarım, park ve bahçelerde bulunan oyun gruplarının bakımının yapılması gibi birçok alanda aralıksız olarak çalışmalarını sürdürüyorlar. Çalışmalarımız şimdi olduğu gibi ara vermeden hızla sürdürülecek" dedi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2021, 11:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER