ESKİ BELEDİYE BAŞKANI ORTEKİN HAYATINI KATBETTİ

Eski Aydın Belediye Başkanı İlhami Ortekin, geçirdiği rahatsızlık sonucu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

ESKİ BELEDİYE BAŞKANI ORTEKİN HAYATINI KATBETTİ

2002 - 2009 yılları arasında Aydın Belediye Başkanı olarak görev yapan İlhami Ortekin, geçirdiği rahatsızlık sonucu hastaneye kaldırılmıştı. Nefes darlığı şikayetiyle kaldırıldığı hastanede yoğun bakımda tedavi görmeye başlayan Ortekin, hayata gözlerini kapadı.
Akseki 1942 doğumlu olan İlhami Ortekin, Aydın siyasetinin önemli isimlerinden biriydi. Yıllarca Aydın’da siyaset ve ticaret yapan İlhami Otekin 25 Şubat 2013 tarihinde gece yarısı evinde çıkan yangında Eşi Fevziye Otrekin ve kayınvalidesi Fatma Kurt’u kaybetmiş ve o günden sonra siyaset ve ticaretten elini çekip yalnız başına yaşamaya başlamıştı. Kendine münhasır haliyle bilinen İlhami Ortekin, yangından sonra yaşadığı Atatürk Bulvarı’ndaki özel tasarımlı evini terk edip Gire Mahallesi’ndeki evinde yaşamaya başlamıştı. 8 yıl önce evinde yaşadığı elim yangın olayından sonra siyaset ve ticaretten uzak bir yaşam süren İlhami Ortekin’in vefatı sevenlerini üzdü.

İHA

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2021, 11:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin DOĞAN
Hüseyin DOĞAN - 2 ay Önce

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun Belediye Başkanlığı döneminde Aydının asbes olan şebeke suyu boru hattını komple yenilemişti şimdi onun yapmış olduğu bu büyük yatırım sayesinde rahat ediyor ve sağlıklı su içiyoruz rabbim de inşAllah kendisinden razıdır

SIRADAKİ HABER