BAŞKAN 'DÜNYA ARI GÜNÜ'NÜ KUTLADI

Bugün 20 Mayıs Dünya Arı Günü.

BAŞKAN 'DÜNYA ARI GÜNÜ'NÜ KUTLADI

Dünyanın düzenini daim kılan bu Mucizevi Canlıya atfedilen bir gün olması çok önemli ve kıymetli. 

Arıların tüm canlılardan ayrı olarak ele alınması gerektiğini, Kur'anı Kerim'de kendine ait suresi olan bu canlının varlığının dünyadaki yaşam için olmazsa olmaz olduğunu fırsatta belirtiyoruz ve her daim de belirteceğiz.

Arı öyle özel ve önemli bir canlı ki Arıların olmadığı bir Dünyada yaşam birkaç gün içerisinde yok olacaktır. Bu bilimsel bir realitedir. Fakat yine de bazı kişilerin bu tehlikeyi anlamadığını da üzülerek görmekteyiz.

Mesela Zehirli Tarım İlacı kullanan kişiler bu ilaçları verim için kullandıklarını iddaa etmekte, oysaki bu ilaçların hem kendi ürünlerini zehirlediği, hem ürünün verimi düşürdüğü, hem de Arıları öldürdüğü bilimsel bir gerçek. Yani aslında kişi verim yapmak isterken, ektiği ürüne gerçek manada verim katacak olan Arıları öldürmüş, mahsulünü her manada kaybetmiş oluyor. Bu tezatı her fırsatta her arenada anlatmaya devam edeceğiz.

Bizler TAHAP olarak Arının, Tarımın Bileşenlerinin ve Hayvancılığın anahtarı olduğu bilerek ilk olarak yapılanmamızı Arıcılık ile başlattık. Zira Arı yoksa Tarım asla var olamaz. Tarım yoksa da Hayvancılık olamaz. Bizler sac ayak gibi birbirini destekleyen bu 3'lüyü birlikte ele alan ilk STK olarak da tarihe geçmiş bulunuyoruz. Bu yaklaşımın doğru olduğunu da hızla artan başarı grafiğimiz ile göstermiş olduk.

Arıcılıkta en önemli sorunlardan diğeri NBŞ ve GLİKOZ ile Sahte Bal Üretenler hususu. Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ın, Sayın Tarım ve Orman Bakanımız Bekir PAKDEMİRLİ'nin ve Sayın Arıcıvekilimiz Metin YAVUZ'un sayesinde çıkarılan Türkiye'nin İlk Gıda Yasası en büyük güvencemiz. 

Gıda Yasası'nın verdiği yetki ile Tarım ve Orman Bakanlığımız ile birlikte sahadan gelen verilere göre Sahte Bal Üretimi yapan işletmelere ciddi denetimler yapılıp, bu sahtekârlara ağır cezalar yazıldığının müjdesini de Tüketen ve Üreten Yüreklere vermek isterim.

Zira Sahte Ballar, Tüketen Yüreklerin zehirlenmesine, kanserojen madde tüketmesine, kısırlık ve diyabet tehlikesiyle karşı karşıya kalmasına kadar varan büyük tehlikeler içermektedir.

Doğal Üretim yapan Üreten Yürekler ise, ucuza mâl olan Sahte Balların piyasaya verdiği zarar yüzünden maddi ve manevi kayıplar yaşamaktadır.

Bizler TAHAP olarak, Arı ve Arıcılık Merkezli Tarım-Hayvancılık anlayışımızı her daim sürdürmeye, Tüketen ve Üreten Yüreklerin dertlerini Yöneten Yüreklere en hızlı şekilde iletmeye devam edeceğiz.

Doğanın Mucizesi olan Arılarımızın ve Arıcılarımızın Gününü bir kez daha en kalbi duygularımla kutluyorum.

MUSTAFA SARIOGLU
GENEL BAŞKAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER