Aydın'da 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

Aydın ve ilçelerinde 24 Kasım Öğretmenler Günü süprizler ve programlar ile kutlandı

Aydın'da 24 Kasım Öğretmenler Günü  Kutlandı

Efeler, Öğretmenler Günü’nü kutladı

 Efeler Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle kırsal mahallelerde görev yapan öğretmenlere çiçek ve pasta hediye etti.
Efeler Belediyesi bünyesindeki Efe Halk Masa ekipleri, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde tüm gün boyu ilçenin kırsal mahallelerinde görev yapan öğretmenleri ziyaret etti. Efeler Belediyesi’nin vatandaşla doğrudan temas kuran birimi Efe Halk Masa ekipleri, öğretmenlerin talep ve önerilerini dinleyip, Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın selam ve sevgilerini ileterek 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı. Ekipler düzenledikleri ziyaretlerde gelecek nesillerin mimarı olan öğretmenlere, “24 Kasım Öğretmenler Günü’nüz kutlu olsun” yazılı pasta ve çiçek aranjmanları takdim etti.

Nazilli’de 24 Kasım Öğretmenler Günü coşkusu

Aydın'ın Nazilli ilçesinde '24 Kasım Öğretmenler Günü' dolayısıyla tören düzenlendi.
İstasyon Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı önüne İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin sunulması ile başlayan tören, Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda devam etti. Günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Şimşek, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 tarihinde Başöğretmenliği kabulünün anısına, 1981 yılından bu yana hep birlikte kutladığımız 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü, bu yıl da aynı şevk ve heyecanla kutluyoruz. Öğretmenlik, emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın ve gücünü sevgiden alan dünyanın en özel mesleklerindendir. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı yarınlara hazırlayan ve onların yetişmesinde fedakarca çalışan öğretmenlerimiz her türlü takdire fazlasıyla layıktır” dedi.
Hz. Ali’nin ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır’ sözlerini hatırlatan Müdür Şimşek, “Muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak ve onun bir parçası olmak ancak eğitimle mümkündür. Sizler eğitim ordusunun bir neferisiniz. Siz olmadan bu ordu parlak zaferler elde edemez. Yaptığınız iş bir meslek icra etmenin ötesinde bir yaşam tarzıdır” diyerek öğretmenlere seslendi.
Tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayan Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, “Geleceğimizin mimarı olan tüm öğretmenlerimize şükran ve minnetlerimi sunuyorum. Öğretmenlerimize hak ettikleri değeri verdiğimiz, daha iyi şartlarda eğitim verme imkanlarının olduğu gelecek güzel günlerde inşallah bu anlamlı günü daha coşkulu bir şekilde kutlayacağız” sözlerini kaydetti.
Konuşmaların ardından 24 Kasım Öğretmenler Günü konulu kompozisyon, resim ve şiir yarışmasında dereceye giren ilk ve ortaokul öğrencilerine protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi.
Emekli olan öğretmenler Hanifi Güney, Selma Günay, Ahmet Uludoğan ve Emine Yuvanç’a ise görev süresince gösterdikleri fedakarlık ve üstün çabalarından dolayı plaket takdim edildi.

Germencik Belediyesi’nden öğretmenlere yaş pasta sürprizi

24 Kasım Öğretmenler Günü’nde öğretmenlere sürpriz yapan Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, ilçede görevli tüm öğretmenlere yaş pasta gönderdi.

Germencik Belediyesi GESA ekipleri bu kez öğretmenler için sahadaydı. GESA ekipleri, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, halk eğitim merkezi, anaokulu, ilk, orta ve lise düzeyi, öğretmenevi ve akşam sanat okulu, mesleki eğitim merkezi, meslek yüksekokulu, özel eğitim merkezleri ve Aydın Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi olmak üzere ilçe genelinde eğitim öğretim faaliyeti gösteren 42 okul ve eğitim merkezinde görevli öğretmenleri ziyaret ederek yaş pastalarını takdim etti, Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş’in 24 Kasım Öğretmenler Günü tebrik mesajını iletti. Pasta sürprizi için Germencik Belediyesine teşekkür eden öğretmenler, memnuniyetlerini dile getirdi.

Öğretmenler Günü etkinliği ile ilgili açıklama yapan Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş şunları kaydetti; “24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle ilçemizde görevli öğretmenlerimiz için hazırladığımız yaş pastaları takdim ettik. Bu vesileyle Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere görevi başında şehit olan, ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, aydınlık yarınlarımızın mimarları, gelecek nesilleri yetiştiren tüm kıymetli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum” dedi.

Didim’de Öğretmenler günü düzenlenen programla kutlandı

Aydının Didim ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler günü düzenlenen törenle kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü programına Didim Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Didim Cumhuriyet Başsavcısı M. Emin Çıplak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ş. Sait Üstündağ, kurum müdürleri, siyasi parti ilçe başkanları, meslek örgütlerinin temsilcileri öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ş. Sait Üstündağ gerçekleştirdi. Üstündağ, “Bugün öğretmenler günü, bugün millet mekteplerinin açılışı ve Atatürk'ün Başöğretmen oluşunun yıldönümü. Öğretmenlik insanlık tarihinin en anlamlı ve en ölümsüz mesleğidir. Öğretmenler toplumların hem mazisidir hem de maziyi öğreticidir. Bu mesleği de en değerli meslek yapan budur. Bu doğru yolda önümüze çıkan tüm engelleri aşacağımıza milli birliğimize ve beraberliğimize her zaman her şartta sahip çıkacağımıza, inancım sonsuzdur” ifadelerine yer verdi. Konuşmanın ardından emekliye ayrılan ve göreve yeni başlayan bir öğretmen duygularını ifade etti.

Program kapsamında emekliye ayrılan öğretmenlere İlçe Kaymakamı Mustafa Yiğit tarafından teşekkür belgesi verildi. Ardından Barbaros Hayrettin Paşa Anadolu lisesi öğrencileri şehit olan öğretmenleri anlatan oratorya sahneye koydu. Daha sonra göreve başlayan yeni öğretmenlere yemin töreni düzenlendi. Program kapsamında öğretmenler günü dolayısıyla düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri İlçe protokolünce verildi. Kutlama programı öğrencilerin seslendirdiği şarkılarla sona erdi.

Söke Belediyesi Öğretmenler Günü’nü unutmadı

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Söke Belediye Başkan Vekili Hatice Kurban ile Belediye Başkan Yardımcısı Veli Devrim Yerli, Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı’nın ardından ADÜ Söke İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Akkoyun’u ziyaret etti.

Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı Söke Belediyesi’nin destek ve katkılarını her zaman yanlarında gördüklerini belirterek, anlamlı ziyaretten dolayı da ayrıca teşekkür etti. Milli Eğitim Müdürü Şerafettin yapıcı nezdinde tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutlayan Başkan Vekili Hatice Kurban, tüm öğretmenler adına Yapıcı’ya çiçek takdim etti. Söke Belediye Başkan Vekili Hatice Kurban; "Ana kucağından alıp çocuklarımızı geleceğe hazırlayan, büyük özveriyle görevlerini yapan tüm öğretmenlerimizin gününü kutluyoruz" dedi.

Söke Belediye Başkan Vekili Hatice Kurban ile Belediye Başkan Yardımcısı Veli Devrim Yerli daha sonra ADÜ Söke İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Akkoyun’u da ziyaret ederek öğretmenler gününü kutladı. Prof. Dr. Turan Akkoyun ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Söke'de Öğretmenler Günü kutlandı

Söke'de gerçekleşen Öğretmenler Günü kutlama törenlerinde ilk olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunumunun ardından, Çeltikçi Ortaokulu tarafından düzenlenen salon programına geçildi.

Törene Söke Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Söke Belediye Başkan Vekili Hatice Kurban, Belediye Başkan Yardımcısı Veli Devrim Yerli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı başta olmak üzere davetliler, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından ilk konuşmayı Çeltikçi Ortaokulu Aday öğretmenlerinden Nurdan Yeşil Yurt yaptı. Törende bir diğer konuşma yapan isim emekli öğretmen Rasim Yavuzyılmaz oldu.

Öğretmen Mustafa Aygün'ün şiir okumasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı yaptı. Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı, "Kültürün ve medeniyetin temelini eğitim oluşturur. Kültür ve medeniyet seviyesi yükselmiş milletlerin en temel özelliği öğretmene ve eğitime değer ile anlaşılmaktadır. Yarınların daha aydınlık olması, muasır medeniyetlerin üzerine çıkmak ile doğru orantılıdır. Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün gelecek gençlerin, gençlerin ise öğretmenlerin eseridir. Ve milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Geçmiş ile gelecek arasında köprü görevi üstlenen, çocuklarımızın emanetçileri, geleceğimizin mimarı kıymetli öğretmen arkadaşlarım, öğretmenlik öğrencilere sadece bildiklerimizi öğretmek değil sorgulamayı, düşünmeyi, araştırmayı, üretmeyi ve bilgiyi günlük hayatta uygulamayı öğretmektir. Alim ve terbiyenin en güzel şekilde icraat yetkilidir. Bu duygu ve düşüncelerle başta başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere görevi başında şehit düşmüş ve ebediyete intikal etmiş bütün Öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyor. Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler gününü en içten dileklerimle kutluyorum" dedi.

Konuşmaların ardından aday öğretmenlerin asil göreve geçtiği yemin töreni yapıldı. Kutlama programı öğrencilerin oratoryo gösterisi, halk oyunları gösterisi, Türk Halk Müziği dinletisi ve ödül töreni ile son buldu.

Kuşadası'nda 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü, tüm Türkiye’de olduğu gibi Kuşadası’nda da düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Atatürk Anıtına çelenk konulması ile başlayan kutlamalar, özel bir kolejde düzenlenen bir programla devam etti.

Atatürk Meydanı'nda gerçekleşen törene Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Oğuzhan Turan, Kuşadası İlçe Milli Eğitim Müdürü Vekili Fatma Kesici, ilçe protokolü ve öğretmenler katıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Vekili Kesici’nin Atatürk Anıtı'na çelenk koymasıyla başlayan tören, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi. Törenden sonra Belediye Başkan Yardımcısı Oğuzhan Turan, kutlama programına katılan öğretmenlere gül hediye etti.

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama etkinlikleri özel bir kolejde düzenlenen bir programla devam etti. Programa Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel ve protokolün yanı sıra öğrenci, öğretmen ve veliler de katıldı. Programda önce ‘Öğrencinin gözünden öğretmen’ konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel, Belediye Başkan Yardımcısı Oğuzhan Turan ve Kuşadası İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Fatma Kesici tarafından ödülleri verildi. Ardından yıl içinde emekli olmuş öğretmenlere meslekte şeref belgeleri takdim edildi. Etkinlikte mesleğe yeni başlayacak öğretmenler için de yemin töreni düzenlendi. Kutlama programı çeşitli halk oyunları gösterileri ve konserin ardından sona erdi.

Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel, kutlama programında yaptığı konuşmada, “Öncelikle Cumhuriyetimizin kurucusu, Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, sevgi ve minnetle anıyorum. Ülkemizde görev yapan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlarım. Ülkemizi emanet edeceğimiz gelecek nesillerimizi yetiştiren ve her zaman görevlerini fedakârca icra eden öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır” diye konuştu.

Başkan Atabay öğretmenleri unutmadı

 Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla, ilçede eğitim veren bazı okulları ziyaret ederek, öğretmenlerin günlerini kutladı.

Okullarda öğretmenlerle bir araya gelen Başkan Atabay, tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tek tek kutlayıp, Didim Belediyesi Heykel ve Seramik Atölyesi tarafından üretilen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik’teki evinin minyatürünü takdim etti. Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, “Kentimizdeki okulları ziyaret ederek değerli öğretmenlerimize Atatürk'ümüzün evinin minyatürünü takdim ettik. Öğrencilerimizle de bir araya geldiğimiz okul ziyaretlerinde, iyi bir gelecek için Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün izinden gitmenin önemini paylaştık. Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü içtenlikle kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Didim'de '24 Kasım Öğretmenler Günü' törenle kutlandı

Aydın'ın Didim ilçesinde '24 Kasım Öğretmenler Günü' düzenlenen törenle kutlandı.

Cumhuriyet Kent Meydanı’nda gerçekleşen çelenk koyma törenine Didim Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, Didim Garnizon Komutanı Ali Saçan, Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Didim İlçe Milli Eğitim Müdürü Şakir Sait Üstündağ, Cumhuriyet Halk Partisi Didim İlçe Başkanı Nurettin Koçak, ilçe protokolü, siyasi parti temsilcileri, kamu kurumları amirleri ve eğitim camiası katıldı.

Atatürk heykeline çelenk konması ile başlayan tören bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunması ile sona erdi.

HABER: BATUHAN ÖZKAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER